09122374672

خودروبران سبز

خودروبران سبز-حمل خودرو

9 عامل اصلی هزینه حمل خودرو|هزینه حمل خودرو چقدر است؟:

فهرست مطالب

چکیده نوشته
عامل هایی که باعث میشوند در قیمت حمل و نقل خودرو تاثیر گذار باشند مانند: وزن طول ارتفاع خودرو

عواملی که میتواند در هزینه حمل خودروی شما تاثیر گذار باشد به ترتیب زیر است:

1-فاصله بین مبدا و مقصد

2-طول خودرو 

3-ارتفاع خودرو

4-بیمه نامه

5-وزن خودرو

6-شرایط وسیله نقلیه

7-حمل و نقل اتومبیل باز یا محصور

8-شرایط آب و هوایی

9-مکان حمل و نقل

اگر میخواهید هزینه حمل خودروی خود را بدست بیاورید تنها کافیست مبداء و مقصد خود را به پیام راسان واتساپ ارسال کنید و یا با شماره تلفن 09122374672 تماس حاصل فرمایید .
چنانچه خودروی شما در شرایطی استسنائی میباشد شرایط خود را به همراه مبداء و مقصد  ذکر کنید.
این مقاله صرفا جهت اطلاعات تکمیلی میباشد و بعضی از موارد بالا مثل مورد 8 تاثیری در هزینه حمل و نقل ندارد.
(حتی در سردترین روز های سال)

1-فاصله بین مبدا و مقصد

(مسافت نقل قول های حمل و نقل خودرو)احتمالاً عامل شماره یک تعیین کننده هزینه حمل و نقل خودرو است.

هرچه مسافت حرکت ماشین دورتر باشد ، هزینه خدمات حمل و نقل خودرو بیشتر میشود. قیمت هر کیلومتر با فاصله کاهش می یابد اما قیمت کلی حمل و نقل خودرو از نظر سوخت ، فرسودگی در کامیون و زمان بیشتر است.

قانون کلی در سال 1397  میگوید که یک راننده انفرادی رده متوسط (بدون تیم)تقریباً800 کیلومتر در روز را طی می کند.  در این باره میتوانید بر روی ماشین حساب نقل قول حمل و نقل اتومبیل ما حساب کنید تا در تعیین قیمت حمل و نقل مناسب خودرو برای مسافت های کوتاه و طولانی بهترین آن محاسبه شود.

 

2-طول خودرو 

یک سوال عالی این است که آیا طول خودرو بر هزینه خدمات تحویل خودرو تأثیر دارد؟

 طول متوسط *سدان یا اتومبیل حمل و نقل حدود 480 سانتی متر است. هر وسیله نقلیه کمتر از 480 سانتی متر برای یک سرویس حرفه ای حمل و نقل اتومبیل مطلوب تر می شود ، زیرا ممکن است به رانندگان اتومبیل اجازه دهد وسیله نقلیه طولانی تری را نیز با هزینه بیشتر حمل کنند.(درصورت استفاده از تریلر خودروبرکه به صورت 6 یا 8 عددی استفاده میشود این عامل موثر واقع میشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.)

در همین راستا ، وسایل نقلیه طولانی تر از498 سانتی متر شروع به فشار دادن یک تریلر حمل و نقل ماشین می کنند و او باید به دقت نحوه نصب آن را بررسی کند.

 وسایل نقلیه بالای 508 سانتی متر مطمئناً باید قیمت بالاتری داشته باشند تا بتوانند ضرر احتمالی هر یک از تریلرهای شرکت حمل و نقل خودرو را برای جابجایی سایر اتومبیل ها ، کامیون ها ، وانت ها و *SUV ها جبران کنند.  

 suv و sedan چیست؟

-اس یو وی یکی از هشت استاندار های جهانی صنعت خودروسازی است. SUV مخفف کلمه های Sports Utility Vehicle است. که شاید در یک جمله توصیفی بتوان گفت همان خودروی شاسی بلند خودمان است.

 -سدان   (sedan)نیز به همین صورت  خودروهای سواری معمولی صندوق دار با سقف ثابت میتوان تلقی کرد.خودروهای پژو 405 ویا SD 206 جزو همین خودروها محسوب میشوند.


 

3-ارتفاع خودرو

قد مهم است. بیشتر سدان ها تقریباً 57 اینچ ، SUV متوسط 67 اینچ و SUV بزرگتر به طور متوسط 73 اینچ هستند.

SUV ها معمولاً نسبت به سدان ها قیمت بالاتری برای حمل و نقل دارند.  و SUV های خاص و بلندتر هنوز هم بیشتر از SUV های معمولی نیستند زیرا یک سدان کم هزینه را مجبور می کند که در آن یا زیر آن قرار بگیرد.

 برای جبران ضرر درآمد ، توصیه می کنیم شرکت های حمل و نقل خودرو به پول بیشتری از قیمت گذاری SUV های بسیار بلندتر نیاز داشته باشند.  و به همین دلیل ارتفاع در قیمت حمل و نقل خودرو اهمیت دارد.  

 

4-بیمه نامه

آخرین چیزی که یک مالک حمل و نقل خودرو می خواهد ادعای خسارت است.

تیم خودروبران سبز در صورت درخواست شما اطمینان حاصل می کند که تمام وسایل نقلیه در حین حمل و نقل بیمه هستند.

هرچه فاصله خودرو از زمین بیشتر باشد ، بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد ، به ویژه هنگام حمل و نقل به صورت Open Transport (حمل ونقل باز) .

یک قانون کلی خوب این است که هر وسیله نقلیه با فاصله 10سانتی مترازسطح زمین و پایین باید محصور باشد ،اما هر وسیله نقلیه با فاصله بیش از 13سانتی متر از زمین باید در معرض خطر باشد.  این آنچه که بالای 13 سانت است دلالان و خدمات حمل و نقل خودرو را آزار می دهد.  فرقی نمیکند که باز باشد ، یا اینکه ایمن باشد. ولی گاهی اوقات دومی گران تر است.

 

5-وزن خودرو

تمام خدمات حمل و نقل اتومبیل از ایستگاه های مقیاس وزنی که باید از آنها عبور کنند آگاهی دارند.

وسایل نقلیه سنگین تر نیز باعث افزایش مصرف سوخت می شوند. به همین دلیل وسایل نقلیه ای که به 2تن و وزن بیشتری نزدیک می شوند ، شروع به سفارش قیمت بالاتر و بالاتر حمل و نقل خودرو می کنند.

 

6-شرایط وسیله نقلیه

آیا ماشین شما عملیاتی است؟ آیا حداقل آنقدر خوب کار می کند که بتواند آن را بر روی حامل حمل و نقل اتومبیل سوار و خارج کند؟

این برای موتورهای ماشین اهمیت دارد زیرا کشتی گرفتن و خاموش کردن با وسایل نقلیه غیرعملیاتی کار سختی است.(منظور از عملیاتی بودن ماشین حرکت کردن آن است.)که البته برای اینکار سیم بکسل بر روی حامل ها تعبیه شده  وبا استفاده از نیروی موتوری سوار میشود .

 

7-حمل و نقل اتومبیل باز یا محصور

تقریباً 97٪ از كل محموله های حمل و نقل از طریق حمل و نقل آزاد انجام می شود. این به معنای قرار گرفتن در معرض عناصر است. این همان نوع خدمات حمل و نقل خودکار است که اغلب شاهد تحویل اتومبیل های جدید به نمایندگی ها هستید.

 حمل و نقل آزاد مقرون به صرفه ترین روش حمل و نقل خودرو است و گزینه جایگزین حمل و نقل محصور است.  این روش لوکس برای حمل و نقل وسیله نقلیه است اما هزینه آن به طور قابل توجهی بیشتر است.

میانگین قیمت حمل و نقل محصور تقریباً 40-50٪ بیشتر است.  بخشی از این دلیل این است که یک حامل خودکار محصورشده می تواند فقط شش وسیله نقلیه را در خود جای دهد ، در حالی که یک ماشین باز می تواند 9 یا 10 وسیله نقلیه را در خود جای میدهد.

 

8-شرایط آب و هوایی

نوسانات فصلی وجود دارد که ممکن است هزینه حمل و نقل خودرو را تحت تأثیر قرار دهد ، گاهی اوقات به طور چشمگیری، در فصل زمستان با بارش برف و بارندگی در برخی نقاط باعث میشود تا مسیر های منتهی به شهرها بسته شود و سپس قیمت حمل و نقل در آن مسیر افزایش می یابد.

 

9-مکان حمل و نقل

موقعیت مکانی تأثیر زیادی در خدمات سریعتر حمل و نقل خودرو دارد.

طبق سرشماری عمومی سال 1395 نفوس و مسکن ، 74.1٪ از جمعیت ایران در مناطق شهری زندگی می کنند.  این تمرکز افراد باعث می شود تا حمل و نقل اتومبیل بتواند بارهای کامل چندین وسیله نقلیه را با هم ادغام کرده و در جاده قرار گیرد.  

حتی هنوز هم ، هر روز بار سنگینی نیست که هر شهری را برای شهر دیگری رها می کند.  اما احتمال اینکه زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد برای مسیرهایی که جمعیت بیشتری دارند بیشتر است.

دسته بندی نمونه کار

هیچ
اشتراک گذاری مطلب در
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>>>نمونه کارها